Az első jelentős esemény a Közösségek Hete keretében, a Petőfi-emlékév jegyében Esztergomban „Egy a szív, az akarat” címmel megrendezett emlékséta volt. A Duna Múzeum és a meghívott helyi szakemberek közös munkája eredményeként, az emlékséta ötvözte Petőfi költészetét, a mozgás örömét és Duna part csodálatos hangulatát. Sajnos az időjárás nem volt kedvező, így a programon tényleg a legelszántabbak és legkitartóbbak sétáltak csak végig. Aki teljesítette a sétát és megoldotta az állomásokon a feladatokat, egy hamisítatlan igazi gátőr gulyásra volt vendégünk.

Új „vizekre eveztünk” mikor első alkalommal vettünk részt a Gödöllőn megrendezett IX. Nemzetközi Természet és Környezetvédelmi Filmfesztiválon. A háromnapos rendezvényre a Víz-hangok tematikához kapcsolódóan vittünk érdekes, interaktív játékokat. Jó hangulatú, kellemes, iskoláscsoportok és családok által is látogatott programon mutatkozott be az Egyesület és a Duna Múzeum.